Novinky

Spolupráce Kooperativy s JP Spedition & Transport zvyšuje bezpečnost na silnicích

Spolupráce Kooperativy s JP Spedition & Transport zvyšuje bezpečnost na silnicích

Spolupráce Kooperativy s JP Spedition & Transport zvyšuje bezpečnost na silnicích

V roce 2014 podepsala Kooperativa smlouvu s dopravní firmou JP Spedition & Transport s.r.o. z Kralup nad Vltavou (JPST). Již od začátku to nebyla standartní spolupráce, ale snaha o změnu systému. Šlo o to zjistit, zda moje myšlenka snížit dopravní nehody a zvýšit odpovědnost každého jednice za své konání je akceschopná.

Na začátku tohoto plánu stál ředitel Právního úseku Kooperativy Martin Laur a Jan Pavlíček za dopravní společnost. Konzultantem a poradcem se stal Petr Adam z Kooperativy. Dopravní společnost JP Spedition má 100 tahačů, 100 návěsů a několik osobních vozidel. Ujede ročně více jak 12 milionů km a nebezpečí kolize či poruchy jsou tedy na denním pořádku. Začali jsme ve firmě vzdělávat každého zaměstnance a řidiče o rizicích, která hrozí na silnicích a informovali jsme je také o tom, jaké náklady to firmu a posléze pojišťovnu stojí. Jaký dopad to má na každého zaměstnance v rámci navyšování pojistného plnění a o kolik je tím připravena společnost neboli každý zaměstnanec na bonusech při výplatě.

Dále jsem si přizval na pomoc experta na dopravní bezpečnost pana Čumpelíka ze společnosti Eco Drive a začal řidiče vzdělávat v bezpečné jízdě a následně osobní zodpovědnosti. P. Adam školil zástupce firmy, jak mají jednat při nehodě, asistenci, poruše a jak správně vše nahlásit a zapsat, aby nedošlo ke zbytečným nedorozuměním a informoval je o nejčastějších problémech. Školení se účastnili i experti z Michelinu z Wabca a dalších společností.

JPST má u Kooperativy komplexní pojištění flotil (KPF) přesněji povinné ručení, havarijní pojištění, asistenční pojištění a pojištění čelních skel. Na začátku spolupráce se začaly navyšovat pojistné události až na 1,16 PU/den což způsobovala neochota řidičů a jednotlivých zaměstnanců změnit svůj přístup. Po analýzách a podpoře pojišťovny se začaly počty PU snižovat až na současných 0,11 PU/ den, kde více než 48 % činní navíc asistence v rámci poruch vozidel.

Kooperativa si tuto spolupráci vysoce hodnotí a to, co se JPST povedlo, je doposud nevídaná věc - v roce 2018 jako jediná společnost, která ujela více než deset milionů kilometrů dovezla všech 20 tisíc celovozových zakázek v pořádku a nepoškozených. „Je nám ctí být součástí tohoto projektu, a proto jsme se nebáli podpořit naši spolupráci reklamou na zadních vratech návěsů společnosti JP Spedition & Transport a těšíme se na další spolupráci. Věříme v další snižování rizik a zvyšování bezpečnosti na silnicích i mimo ně,“ uvedl M. Laur.

Jan Pavlíček, jednatel společnosti JP Spedition & Transport s.r.o.

Kontakty

Telefon: +420 737 246 660

E-mail: info@jpspedition.cz

Adresa

JP Spedition & Transport

Vodárenská 732

278 01, Kralupy nad Vltavou

Abychom vám zajistili lepší zážitek z prohlížení našich stránek, používá tento web soubory cookies. Více informací.